O Karpaczu

Karpacz to absolutnie wyjątkowy punkt na turystycznej mapie Polski. Dzięki niezliczonym atrakcjom turystycznym wszelkiego rodzaju, miasto pod Śnieżką stało się całorocznym, cieszącym się niebywałym powodzeniem kurortem. Wspaniałe położenie w sercu Karkonoszy, świetna infrastruktura sportowo-rekreacyjna, niepowtarzalny zestaw zabytków, rozbudowana oferta kulturalno-rozrywkowa… W Karpaczu zawsze jest co robić.

Narciarze i snowboarderzy mogą wybierać do woli spośród kilkudziesięciu wyciągów i stacji sportów zimowych. Pozostaje tylko trafnie ocenić swoje umiejętności i odpowiednio dobrać trudność stoku. Rowerzystów i piechurów skutecznie kuszą malownicze, prowadzące przez Karkonoski Park Narodowy górskie szlaki. Do dyspozycji turystów wypoczywających aktywnie są jeszcze korty tenisowe, orliki, całoroczne lodowisko, hale sportowe i wiele innych obiektów.

Spośród interesujących budowli w Karpaczu niewątpliwie trzeba wymienić Świątynię Wang, dawne karczmy sądowe – jak np. Bachusskocznię narciarską czy kaplicę św. Anny w Sosnówce, gdzie bije zaiste cudowne źródełko. Ze względu na bogate i fascynujące wystawy dobrze byłoby również odwiedzić słynne Muzeum Zabawek, Park Bajek, Muzeum Sportu i Turystyki czy prezentujące miejscowe legendy Karkonoskie Tajemnice. Nie zaszkodzi też osobiście sprawdzić, o co chodzi z tym “Trójkątem Bermudzkim” w Karpaczu.

Miejscowości sąsiadujące z Karpaczem również mają sporo ciekawego do zaoferowania. Od cennych zabytków tworzących Dolinę Pałaców i Ogrodów, przez dawne kopalnie w Kowarach, aż po nietuzinkowe muzea i parki rozrywki w stylu Western City w Ściegnach. Dobrych powodów, by zatrzymać się na dłużej w turystycznej stolicy Karkonoszy, z pewnością nie brakuje.

Karpacz

Lokalizacja

ul. Chopina 42, 58-540 Karpacz